Dva rybníky dostaly novou rybí obsádku

Mníšecká radnice nechala v dubnu zarybnit Zámecký a Zadní rybník.

Zadní rybník, který slouží pouze k chovu, získal násadu amura bílého o celkové hmotnosti 200 kg a 3 000 ks štiky rychlené.
Do Zámeckého rybníku, který slouží pro rekreační rybolov, bylo vysazeno 40 kg štiky obecné, 500 kg kapra obecného a 50 kg okouna říčního.

Zarybnění provedli členové Českého rybářského svazu, místní organizace Bohutín, ve spolupráci s místními rybáři, kteří se podíleli i na plánu zarybnění.

Na základě dobrých zkušeností město s bohutínskými rybáři prodloužilo smlouvu o spolupráci při zajištění služeb hospodaření na rybnících o dalších rok a rozšířilo ji ještě o Plivátko a vodní plochu ve Stříbrné Lhotě. Dohodnutá spolupráce spočívá v pravidelné kontrole vodních ploch, pravidelném měření rozpuštěného kyslíku ve vodním prostředí, pravidelném vedení technickobezpečnostního dohledu vodních děl dle sdělení MÚ Mníšek pod Brdy a v zajištění poradenství z hlediska rybářství a rybníkářství.

Vysazování amurů do Zadního rybníka
  

Povolení k lovu
Pro zájemce o rybolov na Zámeckém rybníku je vydáváno povolení na městském úřadě v úředních hodinách (v pondělí a středu od 8:30 do 11:30 a od 12:30 do 17:30) v kanceláři v přízemí č. 114 u Jiřiny Romové. Lov je umožněn i bez rybářského lístku a není podmíněn členstvím v Českém rybářském svazu.

Ceny povolenek pro rok 2023:
Dospělí 1 100 Kč
Mládež (12 až 17 let) + ZTP 500 kč
Děti (6 až 11 let) 300 Kč

Více informací k povolenkám a rybolovu najdete na webových stránkách.

Okouni byli vysazeni do Zámeckého rybníka

Použitá foto: archiv rybářů

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content