Do podoby nové radnice můžete promluvit i vy

Stávající budova městského úřadu je v dezolátním stavu a v Mníšku by proto měla vyrůst nová radnice. Trojice návrhů se představila při setkání s občany v červenci. Od 13. září můžou lidé na webu města hlasovat o tom, který se jim nejvíc líbí,
a případně připojit své připomínky.

Město od chvíle, kdy začalo uvažovat o stavbě nové radnice, zamýšlelo nechat promluvit do její podoby občany.  Soutěž na zhotovení studie je poroto na rozdíl od soutěží pořádaných Českou komorou architektů otevřená a o výsledku rozhodne veřejné hlasování, což v případě architektonické soutěže nelze.

„Vnímali jsme, že nám v souvislosti s novým školním Pavilonem někteří lidé vytýkali, že s jeho podobou byli postaveni před hotovou věc. Tehdy neproběhlo veřejné hlasování, protože nás tlačil čas a bylo nereálné ho provést. U radnice tomu tak není, názor veřejnosti bude zásadní, o podobě budoucí radnice rozhodne,“ vysvětluje starosta Petr Digrin.

Do soutěže přihlásilo své studie pět ateliérů a komise složená z odborníků i zástupců města z nich vybrala tři finálové. Ty se pak v červenci představily při veřejné prezentaci
v Městském kulturním středisku. Jednalo se o studie Architektonické kanceláře Štúdio K.F.A., Mio architects a Atelieru Tsunami.  Pro umístění nového úřadu město vybralo Oboru pod městským kulturním střediskem s tím, že počítá se zbouráním penzionu. Návrhy na nový městský úřad by měly počítat s předpokládanými investičními náklady ve výši 55 miliónů korun.

Návrh Štúdia K.F.A.
Radnice, jak si ji představuje Mio architects .
A v představách Ateliéru Tsunami.

Sdílejte na sociálních sítích

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content