Architektonická studie Svazkové školy pod Skalkou byla představena veřejnosti

Ve středu 31. května 2023 proběhla v Pavilonu prezentace Architektonické studie Svazkové školy pod Skalkou pro veřejnost.

Na úvod shrnula mníšecká místostarostka Daniela Páterová výstupy Demografické studie z roku 2020 a připomněla kritickou situaci v základním školství v našem regionu, která byla hlavním impulsem pro vznik projektu nové školy pro 540 žáků ze 14 obcí. Představení studie se poté ujali její autoři z architektonického ateliéru APRIS 3MP Miroslava Tylšová a Miloš Fischer. Mezi dalšími pozvanými hosty byla 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová, projektový manažer Milan Oleríny a městský architekt Josef Tlustý. Následně proběhla diskuze s veřejností a pozvaní hosté odpovídali na dotazy týkají se převážně dopravní obslužnosti a financování výstavby. Na otázky týkající se plánované dopravní infrastruktury odpovídal také starosta Petr Digrin.

„Gratuluji vám k tomu, že i když je vás ve svazku 14 obcí, tak se dokážete dohodnout a víte, co chcete,“ uvedla na závěr Věra Kovářová a dodala: „Držím vám palce, aby se vám na novou školu podařilo sehnat potřebné finance. Pevně věřím, že i naše úsilí v Poslanecké sněmovně povede k tomu, že stát bude školy financovat takovým způsobem, aby to obce zvládly a mohly také investovat do něčeho jiného. Stavíme školu 21. století, kterou potřebujeme pro vzdělávání našich dětí, protože jsou naše budoucnost.“

Pokud jste nestihli na prezentaci přijít osobně, můžete si ji pustit ze záznamu na mníšeckém Youtube kanálu.

Prezentaci pro veřejnost řídila místostarostka Daniela Páterová
Poslankyně Věra Kovářová projektu nové školy fandí a aktivně ho podporuje
Na dotazy, týkající se dopravní obslužnosti, odpovídal starosta Petr Digrin
Bohaté zkušenosti s podobnými projekty nasdílel projektový manažer Milan Oleríny

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content